w lutym

 

w marcu
Newsletter
Jeżeli chcesz być informowany o aktualnościach, podaj swój adres e-mail.

Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 0Wszystkich: 96387

Nowy Targ Kowaniec – Turbacz - Rdzawka w Gorcach

Aktualności » Nowy Targ Kowaniec – Turbacz - Rdzawka w Gorcach

2018-03-22 08:58

Termin: 15 kwiecień 2018r. (niedziela)
Wyjazd: godz. 6:00, Dworzec Autobusowy w Pawłowicach

Trasa: Nowy Targ Kowaniec (655 m n.p.m., szlak zółty) – Turbacz (8,4km, 1310 m n.p.m., 3h) – Stare Wierchy (15km, 964m n.p.m., 5h) – Rdzawka (21km, 812m n.p.m., 6h15min)

Opis: Wejście na Turbacz z każdej strony jest okupione kilkugodzinnym marszem i znacznym wysiłkiem fizycznym. Proponowana trasa jest dla osób o dobrej kondycji fizycznej. Z całą pewnością trudy wynagrodzą wspaniałe gorczańskie krajobrazy oraz dalekie panoramy na Tatry i Podtatrze. Na strudzonych turystów będzie czekać odpoczynek w Schronisku PTTK im. W. Orkana pod Turbaczem. A może dopisze nam szczęście i zobaczymy słynne gorczańskie krokusy.

Czasy przejść mają charakter orientacyjny i nie uwzględniają postojów na trasie i w schroniskach. Wycieczka może mieć jeszcze charakter zimowy i należy to uwzględnić w swoim wyposażeniu (buty, ochraniacze śnieżne, termos). Trasa może ulec zmianie z odwołaniem włącznie ze względu na warunki lokalne i atmosferyczne. W przypadku znacznych trudności planowane jest zejście z Turbacza do Nowego Targu Kowaniec (dł. 16 km).

Zapewniamy:
przejazd autokarem
opiekę przewodnika
ubezpieczenie

Zarząd Koła PTTK w Pawłowicach

  • Dodaj link do:
  • facebook.com